המזגן לא מחמם? האם להזמין טכנאי מזגנים?

החורף והקור הגיעו והחלטנו להפעיל מזגן מכוונים את הטמפרטורה בשלט ל-28 מעלות לוחצים על הפעל והמזגן לא מחמם. מה עושים? האם אפשר לפתור לבד את הבעיה? או שמה צריך להזמין טכנאי מזגנים לתיקון המזגן. בשביל לקבל החלטה נכונה התייעצנו עם חיים מחיים מזגנים ותימצתנו בשבילך את הבעיות הנפוצות ופתרונות.

המזגן לא מחמם? האם להזמין טכנאי מזגנים?

בעיות נפוצות

במצב חימום ייתכן ותיתקלו בבעיות בפעולת המזגן ותזדקקו לתיקון המזגן. לפני שאתם מזמינים טכנאי בוא ונראה איזה בעיות מצדיקות הזמנת טכנאי מזגנים, ואיזה תקלות במזגן אפשר לפתור בקלות ובמהירות. איך להפעיל אותו בצורה נכונה ודרך העבודה שלו יעזרו באיתור הבעיה ופתרונה.

הבעיות הנפוצות:

המזגן לא נדלק:

לחצת על כפתור המזגן והמזגן לא נדלק ולא מגיב או שהמזגן נדלק אבל לא מוציא אוויר. זה יכול לקרות מכמה גורמים שונים כאשר המזגן על מצב חימום. כדי לאבחן את הבעיה נחלק את התקלה לשני חלקים. החלק הראשון הוא שהמזגן לא נדלק ולא מגיב, החלק השני הוא שהמזגן נדלק אבל לא נכנס לפעולה. בהרבה מהמקרים הבעיה היא חשמלית או שלא מגיע חשמל למזגן או שהשלט לא עובד

ראשית כדאי לבדוק שהשלטר של המזגן לא קפץ. אם יש גישה ואפשר לחבר מכשיר חשמלי אחר לשקע של המזגן בכדי לוודא שמגיע חשמל לשקע המזגן. במידה וזה לא השלטר ועדיין אין חשמל. צריך להזמין חשמלאי  או עדיף טכנאי מזגנים שהוא חשמלאי מוסמך בכדי לתקן את הבעיה. במידה ויש חשמל נעבור לבדוק שהשלט תקין. דבר ראשון צריך לוודא שהבטריות בשלט המזגן תקינות ולהחליף במידת הצורך. אם ישנו עוד מזגן מאותו הסוג או החברה אפשר לנסות את השלט של המזגן האחר ולראות אם הבעיה היא אכן בשלט. במידה והמזגן עדיין לא מגיב הגיעה הזמן להזמין טכנאי מזגנים.

לא יוצא אוויר מהמזגן:

הבעיה השנייה שהמזגן נדלק אבל לא מוציא אוויר יכול להיגרם גם מכמה בעיות. דבר ראשון נתחיל בלהבין שמזגן שעובד על חימום לאחר ההדלקה. לוקח לו כמה דקות לפני שהוא נכנס לפעולה ומוציא אוויר חם. בזמן הזה סלילי החימום נכנסים לעבודה ומתחממים לטמפרטורה גבוהה. אין סיבה למאוורר להיכנס לפעולה עד שהסלילי חימום לא התחממו לטמפרטורת עבודה ולכן יש לחכות מספר דקות. במידה ואחרי 15 דקות עדיין המזגן לא עובד כדאי לוודא שהטמפרטורה והמצב עבודה מכוונים נכון. אם עדיין לא עובד כנראה שיש בעיה או במאוורר או בכרטיס הפיקוד וצריך להזמין טכנאי מזגנים לתיקון המזגן.

זרם האוויר שיוצא מהמזגן ממש חלש

מזגן תקין צריך להוציא זרם אוויר יחסית חזק שאפשר להרגיש אותו בעמידה ממרחק של עד בערך שני מטר מהמזגן. במידה ולא מרגישים כדי להתקרב למזגן ולהעריך את עוצמת זרם האוויר. לפני שקובעים שהמזגן מקולקל תוודאו בשלט המזגן שהמזגן מכוון על עוצמה חזקה. זרם אוויר חלש ברוב המקרים יהיה אחד משני הבעיות הבאות, מסנן המזגן סתום או שהמפוח (המאוור) לא תקין. את הבעיה הראשונה מאוד קל לפתור, מורידים את המסנן (פילטר) ומנקים במקלחת תחת זרם המים מייבשים מחזירים ובודקים שוב את עבודת המזגן. במידה והבעיה עדיין קיימת יש להזמין טכנאי מזגנים הביתה. אם אתם גרים באיזור חיפה והקריות חיים מזגנים הוא הכתובת לטכנאי מזגנים בקריות.

ניקוי פילטר המזגן

האוויר שיוצא מהמזגן לא חם

רוב הפעמים במקרה שאוויר שיוצא מהמזגן לא חם, נובע מכיוון לא נכון של הטמפרטורה או מצב עבודה לא מתאים. דבר ראשון תסתכלו על השלט ותוודאו שהמזגן מכוון על חימום והטמפרטורה הרצויה, במידה והדבר לא עוזר אז  כנראה שהבעיה הינה בסלילי החימום. בשביל לתקן או להחליף אותם צריך להזמין טכנאי מזגנים.

המזגן עובד ומחמם אבל החדר עדיין קר

אם החדר עדיין לא מתחמם למרות שהמזגן עובד ולפי תחושה המזגן מרגיש תקין (מוציא מספיק חום). כנראה שהבעיה נעוצה בבידוד לקוי בחדר או במזגן שאינו חזק מספיק לגודל החדר. במידה והמזגן הותקן בקיץ וזה פעם ראשונה שמפעילים אותו בחורף יש להתייעץ עם טכנאי מזגנים. חיים מזגנים הוא טכנאי מזגנים בחיפה אז אתם מוזמנים להתקשר ולשאול לגבי ההתאמה של המזגן לגודל החדר. במידה והבעיה אינה במזגן אלה בבידוד לקוי של החדר יש להתייעץ עם מומחה בנייה לגבי פתרונות אפשריים.

המזגן מפסיק לעבוד אחרי זמן מה

כדי להבין את הבעיה לפרטים צריך להבין שמזגן שמכוון לטמפרטורה מסויימת יפסיק לעבוד באופן יזום לאחר הגעה לטמפרטורה הרצויה וייכנס לעבודה שוב ברגע שהטמפרטורה בחדר יורדת. זה מצב תקין ונועד לשמור על טמפרטורה רצויה בחדר. לעומת זאת במידה והבעיה אינה כמפורט לעיל והמזגן נכנס לפעולה ומפסיק באופן תכוף יש להזמין טכנאי מזגנים.

יוצא ריח רע מהמזגן

קרה לכם שהפעלתם את המזגן ויצא ריח רע? זה יכול לקרות מכמה גורמים. דבר ראשון אם יש חשש שהריח הוא של פלסטיק שרוף יש לכבות את המזגן במיידי כדי להימנע משריפה ולהזמין טכנאי. לעומת זאת אם זה ההפעלה הראשונה לעונת החורף ויש ריח של אבק שרוף אז זה ממש כפי שזה מריח. התאסף אבק על סלילי החימום והוא נשרף ומפיץ ריח רע. במקרה זה יש לפתוח חלון לאוורר את החדר ולחכות זמן מה (בדרך כלל חצי שעה תספיק) והריח יעבור. אם הריח הוא ריח של עובש מומלץ לכבות את המזגן לנקות את המסנן (הפילטר) ולנסות שוב. אם עדיין הריח לא עובר יש להזמין טכנאי מזגנים לביצוע ניקיון יסודי של כל המערכות.

המזגן מייבש את האוויר בחדר

בעיה נפוצה שנגרמת מהפעלה של המזגן על מצב חימום הוא ייבוש האוויר בחדר. זה סה״כ לא הכי נעים לישון או לשהות בחדר עם אוויר יבש אבל זה לא ממש בעיה אם המזגן. כדי לפתור את זה אפשר לקנות מכשיר אדים ולהפעיל במידת הצורך.

לסיכום רוב הבעיות מתחלקות בין תפעול לא נכון של המזגן ואופציות ההפעלה שלו או מתקלות אשר מצריכות הזמנת טכנאי מזגנים. אז במידה ונתקלתם באחת מהבעיות הרשומות לעיל ואתם צריכים טכנאי מזגנים באיזור חיפה, הקריות, עכו או נהריה. אתם מוזמנים ליצור קשר עם חיים מזגנים טכנאי מזגנים בחיפה והקריות עומד לרשותכם ומזמין אתכם להתקשר. חיים מזגנים הוא בעל נסיון רב בתיקון כל סוגי המזגנים וכל סוגי הבעיות אתם יכולים להיות רגועים בידיעה שהטכנאי מזגנים שהזמנתם הינו מקצועי אמין עומד בזמנים והכי חשוב הוגן במחירים.

Call Now Button